مدیرعامل کشتیرانی: حفاظت از ناوگان ایران افزایش می‌یابد

مدیرعامل کشتیرانی: حفاظت از ناوگان ایران افزایش می‌یابد

www.BanaNews.irمدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، عنوان کرد: هرچند تا زمان حاضر هیچ خطری کشتی‌های ایرانی را تهدید نکرده است ‌اما باید بر میزان مراقبت‌ها از طریق افزایش نیروهای حفاظتی افزود.

وی با ابراز تاسف از وضعیت ناامنی آب‌های جهانی در زمان حاضر، گفت: ‌به طور قطع نه تنها ایران بلکه بسیاری از کشورهای جهان نگران شرایط کنونی هستند.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایرنا،'محمدحسین داجمر' با بیان اینکه بخش عمده عبور و مرور کشتی‌های ایرانی از طریق خلیج فارس انجام می‌شود و باید با عبور از اقیانوس هند راهی دیگر نقاط آبی جهان شد، افزود:‌ دزدان دریایی حتی تا شرق عمان هم نفوذ کرده‌اند.

وی درباره وضعیت کشتی‌های ایرانی در خلیج عدن و برخی اخبار منتشر شده مبنی بر توقف یک کشتی توسط دزدان دریایی در این منطقه، گفت:‌ کشتی‌های ایرانی در این منطقه و به علت حفاظت‌های درحال انجام با مشکل خاصی مواجه نیستند.

داجمر این موضوع را نیز گفت که هم اکنون نیروهای حفاظت اروپایی در خلیج عدن مستقر هستند.

** تعویق حراج کشتی‌های ایران در سنگاپور

وی درباره اقدامات صورت گرفته از سوی کشتیرانی جمهوری اسلامی و رفع توقیف سه فروند کشتی ایرانی نیز گفت: زمان حراج این کشتی‌ها هفته‌ی جاری اعلام شده و تمام تلاش ما به تعویق انداختن زمان حراج تا حل مشکل است.

یادآور می‌شود‌ چندی پیش سه فروند از کشتی‌های متعلق به کشتیرانی جمهوری اسلامی با نام‌های سهند، سبلان و توچال در کشور سنگاپور با حکم دادگاه این کشور توقیف شد.

درحالی که برخی منابع مشکلات مالی را علت توقیف این کشتی‌ها اعلام کرده بودند، در همان زمان داجمر اعلام کرد توقیف این سه فروند کشتی به دلایل مرتبط با مسایل سیاسی است و ارتباطی به بدهی به یک بانک فرانسوی ندارد.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ابراز امیدواری کرد تا مشکل سه فروند کشتی ایرانی بزودی حل شود.

 

    نظرات