تنها راهی که سازمان را به جایگاه اصلی اش برمی گرداند، اجرای صحیح قانون نظام مهندسی وکنترل ساختمان است

تنها راهی که سازمان را به جایگاه اصلی اش برمی گرداند، اجرای صحیح قانون نظام مهندسی وکنترل ساختمان است‍‍ ‍رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی گفت :

تنها راهی که سازمان را به جایگاه اصلی اش برمی گرداند، اجرای صحیح قانون نظام مهندسی وکنترل ساختمان است

به گزارش روابط عمومی سازمان مهندس محمد حسین شرکاء روز پنج شنبه در دوازدهمین گردهمایی ادواری دفاتر و دوایر نمایندگی های سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی در سالن اجلاس هتل پارس مشهد افزود: بزرگترین سرمایه ما، پشتوانه علمی، دانش  و تخصص اعضای ماست، که اعتبار سازمان است .

و ی به مهندسین توصیه کرد در مسیر دانش و عملی که فرا گرفته اند، با رعایت قانون و مقررات گام بردارند .

وی تصریح کرد: با اهدافی که هیات مدیره دوره هشتم در چشم انداز و برنامه های عملیاتی خود مطرح و متعهد به انجام گردیده بود، ظرف سه تا شش ماه آینده سازمان به جایگاه واقعی اش باز  خواهد گشت .

رئیس هیات مدیره سازمان ادامه داد: نظارت بر حسن اجرای خدمات مهندسی و تعهدات مهندسین در قبول مسئولیت پذیری در کارهای ساختمانی باعث رعایت مقرات ملی ساختمان و امنیت خاطر و رضایت شهروندان خواهد شد .

مهندس شرکاء اهداف و برنامه آتی سازمان را در خصوص اجرای بیمه مسئولیت مدنی و بیمه تضمین کیفیت در قبال بروز حوادثی که احیانا در حین انجام کار در کارگاه ساختمانی اتفاق می افتد، تشریح کرد و افزود: بزودی با یکی از شرکت های معتبر بیمه تفاهمنامه بیمه حرفه ای در برابر مسئولیت های جامع و کامل برای مهندسین امضا خواهیم کرد .

وی همچنین گفت: هیات چهار نفره متشکل از مسئولان استانداری، شهرداری مشهد و اداره کل راه و شهرسازی استان و سازمان بزودی جهت بررسی تعرفه های پیشنهادی تشکیل خواهد شد .

در ادامه جلسه دکتر جامی الاحمدی عضو هیات مدیره سارمان ضمن تشریح مشکلات دفاتر و دوایر نمایندگی های سازمان نظام مهندسی ساختمان در شهرستان های استان خواستار تشکیل دبیرخانه دائمی شهرستان ها برای پیگیری مسائل و مشکلات و ارتباط دفاتر نمایندگی های سازمان در مشهد شد .

دکتر حمید کاظمی نایب رئیس اول سازمان خبر از راه اندازی واحد تعالی سازمان به منظور بهبود عملکرد در سیستم اداری و اجرایی بخش های مختلف سازمان و راه اندازی آموزش مجازی در جهت ارتقاء دانش و باز آموزی مهندسان با همکاری دانشگاه پیام نور مشهد شد .

وی از دیگر فعالیت های هیات مدیره را همکاری با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خصوص بانک های اطلاعاتی ساخت و ساز شهری و روستایی و در آینده نزدیک شهرک های صنعتی را مطرح کرد .

در این گردهمایی اعضای هیات مدیره سازمان به ترتیب دکتر سید مجید مزینانی ، دکتر اردشیر فرشیدیان فر ، مهندس رضا بشیر ، مهندس زهرا زمانی، دکتر محمدرضا موسوی تقی آبادی، مهندس کامران جنتی پور، مهندس علی مقدم آریایی، دکتر  مزدا نوبری، دکتر داریوش معظمی، مهندس جعفر حسین پور و مهندس باغبان زاده بازرس سازمان پیرامون سرجمع نمودن موارد مطرح شده در گردهمایی ادواری دفاتر و دوایر نمایندگی های سازمان برای تصمیم گیری نهایی در استان، ایمنی و آتش نشانی ساختمان در شهرستان ها، ارائه تسهیلات وام قرض الحسنه به مبلغ ۵۰ میلیون ریال به اعضای سازمان، آمادگی ارائه خدمات ترافیکی در شهرستان ها، پیگیری در جهت الزام پروانه پایان کار ساختمان در برخی از شهرهای استان، بالابردن اجرای استانداردهای نظارت و طراحی ساختمان در شهرهای استان، تفکیک نقشه های آپارتمان ها در شهرهای استان و مشهد از عمده مطالبی بود؛ که بیان کردند .

همچنین در  این گردهمایی روسای دفاتر نمایندگی نظام مهندسی شهرستان های استان هر یک مشکلات حوزه کاری خود را در مورد برگزاری دوره های آموزشی ویژه مهندسین مقیم شهرستان، تشکیل اتاق فکر برای شهرستان ها، تقویت خدمات ارایه شده در بخش رفاه و ورزش در شهرها، ابلاغ تعارض منافع و تفویض اختیار به نمایندگی شهرستان ها، پیشگیری شهرداری ها از ساخت و سازها غیراصولی و غیر مجاز در شهرستان ها، پیشنهاد طرح های تشویقی و یا اجباری توسعه تست بتن و تست جوش در شهرها، بازدیدهای دوره ای هیات مدیره و بازرسان سازمان از دفاتر و دوایر نمایندگی های شهرستان ها مطرح و مهندس شرکاء رئیس سازمان به تمامی سئوالات پاسخ دادند .

بر پایه این خبر در پایان جلسه انتخابات هیات رئیسه شهرستان های استان برگزار شد .

لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی یک انجمن در شهر مشهد می باشد

   نظرات