دیدار رییس و معاونان دانشگاه آزاد اسلامی البرز و کرج با رییس و اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

دیدار رییس و معاونان دانشگاه آزاد اسلامی البرز و کرج با رییس و اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز، در این دیدار که دکتر جمالپور مشاور ریاست دانشگاه، دکتر شیرنگی معاون پژوهش و فناوری و دکتر ثابت رییس دانشکده فنی دانشگاه آزاد اسلامی  واحد کرج ریاست این دانشگاه را همراهی می کردند، در ابتدا مهندس غلامی ریاست سازمان ضمن خیرمقدم به میهمانان فرهیخته سازمان، فرارسیدن هفته پژوهش و فناوری را به میهمانان تبریک  گفت.وی در ادامه با اشاره به تفاهم نامه مشترک دو مجموعه که بخش هایی از آن به اجرا درنیامد و با تاکید به نقش و جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز در توسعه علم و فناوری در سطح استان به ویژه در حوزه عمرانی و صنعت ساختمان، ورود دانشگاه آزاد به موضوع دوره های ارتقای پایه اعضای سازمان و استفاده از سالن اجتماعات دانشگاه برای برگزاری همایش ها و مجامع سازمان و بهره گیری از آزمایشگاه فنی دانشگاه را را از زمینه های همکاری مشترک برشمرد.


غلامی یکی از مشکلات موجود در خصوص فارغ التحصیلان رشته های صنعت ساختمان را عدم آشنایی کافی با مباحث اجرایی این صنعت برشمرد و با تاکید بر اینکه بخش بزرگی از اعضای سازمان دانش آموخته دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج هستند، افزود: اگر بتوانیم در یک همکاری مشترک دانشجویان رشته های صنعت ساختمان را قبل از فارغ التحصیلی با  مباحث اجرایی صنعت ساختمان آشنا کنیم نتایج بسیار خوبی حاصل خواهد آمد که هم به نفع فارغ التحصیلان و هم به نفع جامعه خواهد بود.

رییس سازمان ضمن ابراز آمادگی سازمان برای برگزاری کارگاههای آموزشی برای این منظور، اجرایی شدن این هدف را مستلزم همکاری نزدیک تر و هماهنگی های بیشتر میان دانشگاه و نظام مهندسی ساختمان دانست.

دانشگاه ظرفیت های خود با مجموعه هایی همچون نظام مهندسی به اشتراک می گذارد

درادامه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی البرز و کرج با اشاره به سیر تحولات دانشگاه کرج، رویکرد این دانشگاه را در طی یکسال گذشته برقراری ارتباط موثر با بیرون دانشگاه توصیف کرد .

برهانی فر با اشاره به ۴۵۰۰۰ دانشجوی دانشگاه آزاد در استان البرز،تعداد دانشجویان رشته های فنی و مهندسی را یک سوم این تعداد دانست که نشان از تاثیر گذاری این دانشگاه در حوزه های فنی و عمرانی استان و کشور است.


رییس دانشگاه آزاد البرز از تصمیم دانشگاه برای به اشتراک گذاری ظرفیت های خود با مجموعه هایی همچون نظام مهندسی خبرداد.

وی یکی از رویکردهای دانشگاه آزاد کرج را نگاه برون مرزی برای تبادل دانشجو با بیرون مرزها دانست و از نمونه های آن به ارتباط با اقلیم کردستان عراق اشاره کرد که علیرغم حضور آمریکایی ها در عرصه آموزش های دانشگاهی، استقبال خوبی برای تبادل استاد و دانشجو با دانشگاه های ایران و به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی کرج کردند.

رییس دانشگاه آزاد البرز همچنین از استقبال کشور های حاشیه خلیج فارس برای استفاده از ظرفیت های دانشگاهی ایران خبر داد.

دکتر برهانی فر ورود ۴۰ ایده دانش بنیان به دانشگاه به همت معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه را گام مهم دیگری در ارتباط دانشگاه با بازار کار و تامین نیازهای فناورانه کشور دانست.

وی با اشاره به اختصاص معاونت پزشکی یه دانشگاه آزاد اسلامی از آمادگی دانشگاه برای تامین بخشی از تجهیزات پزشکی لازم برای تجهیز مرکز آموزش پزشکی دانشگاه و حتی ساخت تجهیزات مورد نیاز استان در داخل دانشگاه به عنوان یک قابلیت بزرگ یاد کرد.

همدلی میان دانش آموختگان این دانشگاه ظرفیت مهمی را ایجاد کرده است

در ادامه دکتر جمالپور مشاور رییس دانشگاه  و از اساتید برجسته رشته مهندسی عمران، ضمن تبریک به هیات مدیره جدید سازمان با اشاره به سخنان ریاست سازمان مبنی بر حضور پر شمار دانش آموختگان دانشگاه آزاد کرج در سازمان نظام مهندسی، از موفقیت های فارغ التحصیلان این دانشگاه در سطح بین المللی خبر داد.


وی دانشگاه را نقطه مناسبی برای محوریت برای گردآمدن نهاد های استان به منظور گره گشایی از موانع توسعه استان و ارتباط و همدلی میان دانش آموختگان این دانشگاه را ظرفیت مهمی برای پرشدن خلا ها  در این مسیر دانست .

جمالپور پژوهش محور شدن دانشگاه را یک تحول اساسی برشمرد و با اشاره به تفاهم نامه های گذشته میان دانشگاه و سازمان نظام مهندسی ساختمان ابراز امیدواری کرد، فصل جدید از همکاری های دو جانبه آغاز شود.

آزمایشگاه فنی دانشگاه آماده پذیرش پروژه های فنی است

رییس دانشکده فنی دانشگاه آزاد کرج نیز پس از تبریک به هیات مدیره جدید سازمان، با تاکید بر ظرفیت های فنی و علمی دانشگاه از آمادگی برای همکاری نزدیک در خصوص آموزش های مرتبط با ارتقای پایه مهندسان خبر داد .


دکتر ثابت با تاکید بر همکاری سازنده سازمان با دانشگاه در جذب کارآموزان رشته های فنی، آزمایشگاه فنی دانشگاه را یک ظرفیت خوب برای توسعه همکاری ها دانست.

وی خواستار بروز رسانی تفاهم نامه دو جانبه شد و پیشنهاد داد تا همایش کانون فارغ التحصیلان دانشگاه و برگزاری مسابقات فنی با ابتکار سازمان برگزار شود.

رویکرد پژوهش محور موجب تحول در سازمان ها خواهد شد

دکتر شیرنگی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی کرج ضمن تبریک به اعضای هیات مدیره، حضور متخصصان برجسته رشته های فنی در سازمان نظام مهندسی ساختمان البرز را یک افتخار دانست.


وی با اشاره به مشکلات پیش روی سازمان در یکسال گذشته رویکرد پژوهش محوری را موجب ایجاد تحول در سازمان ها دانست .

شیرنگی با تاکید برموافقت ریاست دانشگاه با ایجاد پژوهشگاه مشترک سازمان و دانشگاه از انتظار برای صدور گواهینامه فعالیت این پژوهشگاه از سوی وزارت نیرو خبرداد که البته مورد استقبال خوب وزارت علوم نیز قرار گرفته است.


مشارکت دانشگاه و سازمان در زمینه صادرات خدمات فنی و علمی

در ادامه این نشست دکتر ذوقی از اعضای هیات مدیره سازمان و از اساتید دانشگاه ضمن خیر مقدم به میهمانان برگزاری جلسات مستمر میان نمایندگان رسمی دانشگاه آزاد و سازمان نظام مهندسی را بسیار مفید و ضروری خواند .

وی ارتباط دو مجموعه برای صادرات خدمات فنی و علمی را زمینه مناسبی برای ذکر در تفاهم نامه جدید دانست.


ذوقی برگزاری همایش های ملی و بین المللی در دانشگاه ازاد کرج را پایه مناسبی برای برداشتن گامهای بزرگ برشمرد و از ریاست دانشگاه آزاد خواست تا میهمانان بین المللی خود را برای بازدید و مذاکره به سازمان نظام مهندسی ساختمان البرز دعوت کنند.

وی همچنین اعلام آمادگی دانشگاه برای برگزاری آزمون ورود به حرفه در فضای دانشگاه آزاد کرج، در نظر گرفتن غرفه ای برای عرضه کتب تخصصی منتشر شده از سوی سازمان در محیط دانشگاه ، برپایی دانشگاه الکترونیک که مورد موافقت روسای دو مجموعه قرار گرفت.

برگزاری همایش چالش های مهندسی ساختمان در البرز فرصتی دیگر برای همکاری های مشترک

در ادامه مهندس کاظمیان مدیر واحد آموزش سازمان با اشاره به طرح همایش چالش های مهندسی ساختمان در استان البرز که با همکاری  سازمان مدیریت و برنامه ریزی البرز نیز همراه است، ابراز امیدواری کرد درصورت موافقت دانشگاه آزاد این همایش با اضافه شدن دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج به منظور از میان برداشتن موانع ارتقای دانش و کیفیت ساخت در استان البرز اجرایی شود.


در پایان ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز پیشنهاد کرد تا کارگروهی برای توسعه همکاری های مشترک به ویژه در حوزه ارتقای علمی دانش آموختگان و همکاری های بین المللی دو مجموعه تشکیل شود که مورد موافقت ریاست دانشگاه ازاد اسلامی البرز قرار گرفت.


لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    منبع خبر

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز یک انجمن در شهر کرج می باشد

    نظرات